gkdrossana
Biz GKD gençleri olarak, yeni sezon için çok heyecanlıyız. Tüm sorularınızı yanıtlamak için 2 Ekim saat 11:00'de Caddebostan Bet-El Sinagogu'nda olacağız.
Sizleri önce bilgilendirme toplantımıza sonrada hep birlikte kahvaltı etmeye bekliyoruz.

Sayın Dindaşlarımız,
Azınlık vakıfları yeni seçim yönetmeliğinin açıklanması ile birlikte vakıflarımızda seçim çalışmalarına başlamış bulunuyoruz. Bu çerçevede seçmen adres kayıtlarımızın teyit edilmesi ve seçmen listelerinin belirlenmesi adına bir sayfa hazırladık. Aşağıdaki linki tıklayarak sayfaya ulaşabilir ve kaydınızı kontrol edebilir/ gerçekleştirebilirsiniz. tytsecmen.com/

Linki kullanmakta zorluk çeken dindaşlarımız için 13 Eylül Salı günü itibarı ile 4 Ekim tarihine kadar (Şabat ve Yom Tovlar hariç) sabah 07.00-10.00 ve akşam 17.00-20.00 saatleri arasında Caddebostan - Ortaköy ve Şişli sinagoglarımızda konu hakkında danışabileceğiniz bir yetkili bulunacaktır.

Türkiye Hahambaşılığı

yenikoysingg

Sevgili Yeniköy Tiferet İsrael Sinagogu dost ve yahidlerimiz, Yom Kipur duaları gelenekselleşmeye başladığı üzere Hilton Maslak'ta 4 Ekim Salı akşamı ve 5 Ekim gün boyunca yapılacaktır.

hb logo 1

 

 

 

 

 

 

Değerli Dindaşlarım.

Bu yıl “Şavuot”u 5 ve 6 Haziran günleri kutluyoruz.

Yüce Tanrı’nın Moşe Rabenu aracılığıyla Kutsal Toramız’ı bizlere armağan etmesinin yıldönümü olarak kutladığımız “Şavuot Bayramı”; Tanrı kaynaklı evrensel ahlak değerleri yanında mükemmel bir yaşam disiplinine de kavuşmamızın nirengi noktası olarak, dinsel ve toplumsal kültürümüzün en önemli özelliklerinden biridir.

Bu değerlere sahip oluşumuz, aradan geçen yaklaşık Otuz Dört asra

ve çok sayıda olumsuz tarihi koşullara rağmen varlığımızı sürdürebilmemizin temel dayanağı olarak bizleri birlik ve bütünlük içinde bugünlere getirdiği gibi, sonsuza kadar da taşıyacaktır.

Dilerim ki; mazimize, bugünlerimize ve geleceğimize ışık tutan Kutsal Toramız hepimize rehber olsun, sevdiklerimiz ve sevenlerimizle birlikte idrak ettiğimiz “Şavuot Bayramı”nın nuru ruhlarımızı aydınlatsın.

“Moadim Lasimha,

“Hagim Uzmanim Lesason.”

 

Dualarımla.

Rav İsak HALEVA

Hahambaşı


hb logo 1

 

 

  

 

4 Haziran Cumartesi Minha / Arvit: 20.15
5 Haziran Pazar Minha / Arvit: 19.00
6 Haziran Pazartesi Minha / Arvit: 20.30
Motsae Yom Tov: 21.01

Şavuot münasebetiyle 5 Haziran Cumartesi gecesi aşağıda belirtilen sinagoglarda "Tikun Şavuot" ibadeti yapılacaktır.

Caddebostan Bet El Sinagogu: 00.00
Ortaköy Etz Ahayim Sinagogu: 00.30
Yeniköy Tiferet İsrael Sinagogu: 00.00
Şişli Beth İsrael Sinagogu: 00.00

G'mar Hatima Tovakipurmisne

oryom200922 2

Or-Yom olarak, yaklaşan Roş Aşana Bayramı için tüm toplumumuza ve Or-Yom’a yeni yılda; huzurlu sağlıklı mutlu günler, güzel yeni başlangıçlar, hayallerin ötesinde güzelliklerle dolu keyifli bir sene dileriz.
Shana Tova

Yılın son zamanlarında yaptıklarımızdan da kısa bir özeti sizle paylaşmak isteriz. Oryom'da grup çalışmaları öne çıkıyor : Son zamanlarda yeni oyun ve el becerileri içeren faaliyetlerimiz pansiyonerlerimizin ilgisini çekmeye devam ediyor. Kişisel ve zihinsel el becerilerini arttırmaya yönelik "mikado" oyunumuzu pansiyonerlerimiz çok sevdi. Ilık geçen sonbahar güneşi altında bahçemizde sosyal servis uzmanlarimizin eşliğinde  kıran kırana, ama neşe içinde haftanın bir kaç günü oynamaya devam ediyoruz.

Yine sosyal servis uzmanlarımız eşliğinde  pansiyonerlerimizle çok sevdikleri "taş boyama etkinliğimizi gerçekleştik. El ve göz koordinasyonunda destek olmak amacıyla özel eğitim sınıfımızda ve geriatri bölümümüzde  "montessori" etkinliklerimiz hafta içinde gerçekleşti. 
Yeni gelen ve hali hazırda kurumumuzda yaşayan pansiyonerlerimizin birbirlerini daha yakindan tanımaları ve kaynaşmalari adına kağıt üzerinde oynanan oyunumuzu psikoloğumuzuz katılımı ve yönlendirmeleri ile oynadık.
Her hafta düzenli şekilde egzersiz saatlerimizde katılımcılarla birlikte fizyoterapistimizin kontrolünde "grup egzersizleri" aynen devam ediyor.
Bu haftaki gezi durağımız pizza yemek uzere Tarabya'da bulunan "Hayrola Cafe" idi. Yillarin tecrubesi ile Gezi  gönüllülerimizin  katılımı ile gerçekleşen kurum dışı faaliyetimiz, sahilde atılan küçük turlar ve lezzetli ikramlar eşliğinde son buldu.

 

oryom200922 1

 

ortakoylogoMeldadolarınız için bilgilendirme

Sinagogumuz 365 gün sabah ve akşam tefilalarında açıktır.

Meldadolarınız açık alanda pandemi kurallarına uygun olarak rahatça yapılmaktadır.

İletişim: 0212 260 18 96 - 0532 544 44 31

Facebook: etsahayim / İnstagram: etsahayim