Hb logo

 

 

 

 

 

 

 

Değerli Dindaşlarım.


Sevgili Kardeşlerim


En olumsuz koşullarda dahi Yüce Tanrı’ya güvenimizi ve geleceğe ilişkin umutlar beslememizi simgeleyen “Purim”i bu yıl 24 Mart Pazar günü
geleneklerimize uygun olarak kutluyoruz.
Hepinizin aileleriniz ve sevdiklerinizle birlikte sağlık ve esenlik içinde birçok “Purim”ler yaşamanızı diliyorum.


Purim Sameah.


Rav İsak HALEVA
Hahambaşı

Sayın Cumhurbaşkanımızın Hanuka Bayramı vesilesiyle Musevi Vatandaşlarımıza yönelik kutlama mesajı aşağıda sunulmaktadır:

Musevilik inancına mensup tüm vatandaşlarımızın Hanuka Bayramı’nı tebrik ediyorum.

Dil, inanç ve ırk temelinde her türlü ayrımcılığı reddeden hoşgörü anlayışı, köklü tarihimizin ve medeniyetimizin bizlere bıraktığı en değerli miraslardan biridir.

Dünyanın çeşitli bölgelerinde farklı inançlara ve kimliklere yönelik tahammülsüzlüğün arttığı günümüzde, her türlü ayrımcılığın karşısında durarak, bu değerlerimize sahip çıkmaya büyük önem veriyoruz.

Tüm vatandaşlarımızın inançlarını özgürce yaşamaları, dün olduğu gibi bugün ve yarın da devletimizin güvencesi altında olmayı sürdürecektir.

Bu düşüncelerle toplumumuzun ayrılmaz bir parçası olan Musevi vatandaşlarımızın Hanuka Bayramı’nı tebrik ediyor, esenlikler diliyorum. 

https://www.tccb.gov.tr/basin-aciklamalari/365/150533/hanuka-bayrami-mesaji

 

ulusbasariUÖMO  Robotex Türkiye Bölge Finali’nde tüm kategorilerde ödül alan tek okul olmayı başardı.
İTÜ Maslak Kampüsü’nde düzenlenen yarışmalara ilk, orta ve lise seviyelerinde katılan, Robot ve Girişimcilik Yarışmalarının tamamında ödül alan tek okul olmayı başaran UÖMO öğrencileri, Nisan ayında Antalya’da düzenlenecek Robotex Türkiye Şampiyonası’na katılmaya hak kazandı.