Bensiyon Pinto için devlet büyükleri taziye mesajları yayınladılar.
 
İşte o mesajlar:
 
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın: Türkiye Yahudi toplumunun onursal başkanı Bensiyon Pinto’nun vefatını teessürle öğrendim. Ailesine, sevenlerine ve Yahudi cemaatine başsağlığı diliyorum.
 
İletişim Başkanı Fahrettin Altun: Bir arada yaşarken birlik olmuş kadim kültürlerin insanlarıyız. Bugün güzel insanlardan birinin; Türk Yahudi Toplumu Onursal Başkanı Bensiyon Pinto’nun vefat haberini üzülerek öğrendim. Ailesine, sevenlerine ve Türk Yahudi toplumuna başsağlığı dilerim.
 
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu: Türkiye Yahudi toplumunun onursal başkanı Bensiyon Pinto’nun vefatını üzüntüyle öğrendim. Yakınlarına, sevenlerine ve özveriyle hizmet ettiği Yahudi cemaatine başsağlığı ve sabırlar diliyorum.

Bu site değerli varlığımız Bensiyon Pinto’nun anısını yaşatmak için yapılmıştır.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Türk Yahudi Toplumu Onursal Başkanı Bensiyon Pinto'nun vefatı dolayısıyla oğlu Benjamin Pinto'yu arayarak taziyelerini iletti.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Benjamin Pinto'ya başsağlığı dileyen Erdoğan, ayrıca, Türkiye Hahambaşı İsak Haleva ile Türk Yahudi Toplumu Başkanları Erol Kohen ve İshak İbrahimzadeh'e taziye mesajı gönderdi.

Başkan Erdoğan, mesajında şunları kaydetti:

"Türk Yahudi Toplumu Onursal Başkanı Sayın Bensiyon Pinto'nun vefatından derin bir üzüntü duydum. Sayın Bensiyon Pinto, yüzyıllardır barış ve kardeşlik içinde yaşayan milletimizin bir ferdi olarak, üstlendiği tüm görevlerde ülkemizin birliğine, beraberliğine ve toplumsal zenginliğimize çok kıymetli katkılarda bulunmuştur. Sayın Bensiyon Pinto'nun vefatı dolayısıyla Yahudi cemaatine, kederli ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum."

misnetora1801Yeni Doğan Bebek Sepetleri

Özenle hazırladığımız, içlerinde çeşit çeşit bebek ihtiyaçları ve oyuncaklar bulunan bebek sepetlerimiz ''Hoş Geldin Bebek'' demenin en güzel yoludur.

denetkaserutt

Kaşer (Kosher) market ve satış noktaları

ikincibaharkoroİkinci Bahar Korosu’nun Konseri
TYT Onursal Başkanı Bensiyon Pinto’nun vefatı nedeniyle ertelemiş olduğumuz 16 Ocak 2022 Pazar günkü konserimiz,
03 Şubat  2022 Perşembe günü aynı mekanda ve aynı saatte gerçekleşecektir.

Şalom Gazetesi bilgilendirme hattı olan 05319496112 numaralı telefonu kaydetmenizi rica ederiz. Görüşlerinizi 02122319282 numaralı telefona bildirebilirsiniz.

mezuza19

Mezuza Projesi

Mezuzanızı kontrol ettirmek için bizimle iletişime geçiniz.

ayakizlerii

Yahudilerin Ayak İzleri Sergisi
Sergi 20 Ocak Perşembe gününe kadar Müze'de gezilebilir, belgesel film sergi alanı içinde izlenebilir, kitaba da Müze Dükkandan ulaşılabilir.

cenazebilgilendirme2021

Değerli Dindaşlarımız;

Büro hizmetleri ve cenaze bildirimi için, hafta içi saat 09.00 - 17.00 arası Cuma günleri saat 09.00 - 13.00 arası 0212 292 0386 (pbx) numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.