gkd3105 2

Göztepe Kültür Derneğinden Kısa Kısa

Göztepe Kültür Derneği, 2022-2023 sezonunun son faaliyetlerine yaklaşırken, bir tarafta yeni binanın dekorasyonu için çalışmalarına devam edip bir taraftan da yeni dönem için kolları sıvadı. Yeni dönemde İnes Levi uzun yıllardır başarı ile sürdürdüğü kadınlar komisyonu başkanlığı görevini, Lizet Papo’ya teslim etti.

Toplantılarında büyük bir kadroya sahip olan ekip Day Care faaliyeti ile uzun zamandır görüşemeyen arkadaşlıkları, dostlukları aynı çatı altında bir araya getirecek, nice güzel organizasyonların ilk ışığını yaktı.

 

 

 

 

 

 

 

 


gkddaycareMadrihlerimizle birlikte çocuklarımız Şavuot kutlamalarını derneğimizde yoğun bir katılımla gerçekleştirdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


gkd290323jpeg 1

5 yaştan itibaren her yaş grubundan katılımcı ile içerisinde müzik, dans ve tiyatronun yer aldığı, büyüklerimizin destek verdiği 160 kişilik kadrosu ile gençlik gösterimiz “YOLUMUZ” 10 Haziran'da MKM Sahnesinde olacak.

Sahne üzerinde hepimizin yaşı da heyecanı da aynı. Heyecanımızı ve Yolumuzu paylaşmak isteyen herkesi bekliyoruz.

Bilgi Rezervasyon 0530 7658806

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


gkd3105 1

GKD gençlerinin sahneye çıkmak için gün sayan 160 kişilik yolumuz ekibi, son hız provalarına devam ediyor. Bu oyun, İspanya’dan kovulan Yahudilerin dünyanın dört bir yanına dağılmalarını anlatıyor. Ana karakterimiz Sara'nın kahramanlık dolu hikayesine odaklanıyoruz. Oyun boyunca Sara'nın kaybolan kardeşi David’i bulma serüvenine tanık olacak, duygusal bir yolculuğa çıkacak ve gözlerimizde yaşayan bir tarihi yeniden canlandıracağız.

Müzik eşliğinde dansın ve coşkunun koreografilerini izleyerek, izleyicileri bir çağdan diğerine sürükleyeceğiz. Zamanda yolculuk yapacak, güçlü sesler ve akıcı melodilerle tarihin derinliklerine dalacağız. David’in izini sürerken, insanlık tarihindeki umut dolu anılarla yüzleşeceğiz ve unutulmaz bir deneyim yaşayacağız.

"Yolumuz", güçlü bir mesajla iç içe geçmiş bir gösteri. İnsanlığın dayanışma, aidiyet ve direnme gücünü yücelten bu oyun, kalpleri titreten bir hikayeye sahip. Işıklandırmadan kostümlere, sahne tasarımından müzik seçimine kadar her detay, izleyicileri büyüleyici bir atmosferin içine çekmek için özenle düşünüldü.

Göztepe Kültür Derneği, "Yolumuz"u sizlere sunmaktan gurur duyar. Bu oyunla, tarihin derinliklerinde unutulmuş bir hikayeyi canlandırmayı amaçladık. Umuyoruz ki, bu deneyim sizi duygusal bir yolculuğa çıkaracak ve sizin de gönlünüzde bir yer edinecektir.

Hazır olun, çünkü "Yolumuz" sizi farklı coğrafyalara taşıyacak ve ruhunuzda bir iz bırakacak.

Göztepe Kültür Derneği yönetimi olarak “YOLUMUZU” belirlerken elimizden geldiğince gençlerimizin gözünden hayata bakmaya gayret ediyoruz.

Bir hedefe beraberce varabilmek için, alkışlarda onların yanlarında gururla gözyaşlarımızı silebilmek için YOLUMUZU belirliyoruz.

Gelin sizde bu güzel ekibi sahnede izleyerek hem ne kadar büyük bir emek olduğunun en yakın şahitleri olun hem de yolumuzu bir de Göztepe Kültür Derneği farkı ile izleyin.


Göztepe Kültür Derneği'nin sezon finali faaliyeti, babalar günü pikniği için hummalı bir çalışma var. Hep birlikte yaza merhaba diyeceğimiz bu güzel piknik için sınırlı sayıda yerimiz kalmıştır. Piknik ile ilgili tüm bilgileri GKD sekreterliğinden edinebilirsiniz.