oryom200922 2

Or-Yom olarak, yaklaşan Roş Aşana Bayramı için tüm toplumumuza ve Or-Yom’a yeni yılda; huzurlu sağlıklı mutlu günler, güzel yeni başlangıçlar, hayallerin ötesinde güzelliklerle dolu keyifli bir sene dileriz.
Shana Tova

Yılın son zamanlarında yaptıklarımızdan da kısa bir özeti sizle paylaşmak isteriz. Oryom'da grup çalışmaları öne çıkıyor : Son zamanlarda yeni oyun ve el becerileri içeren faaliyetlerimiz pansiyonerlerimizin ilgisini çekmeye devam ediyor. Kişisel ve zihinsel el becerilerini arttırmaya yönelik "mikado" oyunumuzu pansiyonerlerimiz çok sevdi. Ilık geçen sonbahar güneşi altında bahçemizde sosyal servis uzmanlarimizin eşliğinde  kıran kırana, ama neşe içinde haftanın bir kaç günü oynamaya devam ediyoruz.

Yine sosyal servis uzmanlarımız eşliğinde  pansiyonerlerimizle çok sevdikleri "taş boyama etkinliğimizi gerçekleştik. El ve göz koordinasyonunda destek olmak amacıyla özel eğitim sınıfımızda ve geriatri bölümümüzde  "montessori" etkinliklerimiz hafta içinde gerçekleşti. 
Yeni gelen ve hali hazırda kurumumuzda yaşayan pansiyonerlerimizin birbirlerini daha yakindan tanımaları ve kaynaşmalari adına kağıt üzerinde oynanan oyunumuzu psikoloğumuzuz katılımı ve yönlendirmeleri ile oynadık.
Her hafta düzenli şekilde egzersiz saatlerimizde katılımcılarla birlikte fizyoterapistimizin kontrolünde "grup egzersizleri" aynen devam ediyor.
Bu haftaki gezi durağımız pizza yemek uzere Tarabya'da bulunan "Hayrola Cafe" idi. Yillarin tecrubesi ile Gezi  gönüllülerimizin  katılımı ile gerçekleşen kurum dışı faaliyetimiz, sahilde atılan küçük turlar ve lezzetli ikramlar eşliğinde son buldu.

 

oryom200922 1