oryom3101 1

Geçtiğimiz hafta Tu Bişvat Bayramımız tüm kurumda geleneklerimize uygun olarak kutlandı, fidanlarımız pansiyonerlerimizin de katılımıyla dikildi. Bereketli sofralarda buluşuldu. Her seneye nasip olsun diliyoruz.

Bir gönüllümüzün pansiyonerlerimizi evine çağırdığı davet, lezziz taylar eşliğinde, Anet Bonfil’İn tatlı hikaye anlatımıyla taçlandı ve çok keyifliydi.
Bize evini açan gönüllümüze, tatlı hikayeleriyle güne eğlence ve anlam katan Anet Bonfil’e ve organizasyonda emeği geçen herkese candan teşekkür ederiz.

 

 

 

 

 

 

 

oryom3101 3

Sizlerden de evine, bahçesine, site lokaline davet etmek isteyen olursa seve seve geliriz…
Hafta içi gönüllümüz Barbara Yoaf ile “fotoğrafla bir hikaye anlatmak” söyleşisi yapıldı. Fotoğraf ve belgesel fotoğrafçılık üzerine değişik bilgiler edindiğimiz, Barbara’nın “Barınyurt" ve “Bat-Mitzva" projelerindeki güçlü fotoğraflarıyla ruhumuzu beslediğimiz etkinlik, bazı konulara farklı pencereden bakmamızı sağladı.

Eline gözüne gönlüne sağlık Barbara Yoaf.
Çarşamba günü gönüllülerimizin gerçekleştirdiği “Tu Bişvat” bayramına özel el işi faaliyetlerinin yanı sıra özel eğitim sınıfında da Tu Bişvat bayramı için ağaç boyaması yapıldı. Ellerinize sağlık.
Ayrıca özel eğitim sınıfında gönüllümüz Nensi Mollho desteğiyle geçen hafta okuduğumuz kitaptaki karakterden esinlenerek bir çalışma gerçekleştirildi.
Tüm toplumumuza güzel bir hafta dileriz.